informacje

Tytuł: Teorie zepsucia
Tytuł oryginalny: Blue Hair (wattpad)
Kategoria: obyczajowe, dramat, romans, fanowskie
Czas i miejsce akcji: Melbourne, Australia, ok. 2010/2011 roku

Opowiadanie to świat alternatywny: wiek postaci został dostosowany do jego potrzeb, zespół 5 Seconds of Summer nie istnieje.Zapowiedź:

Nawet zepsute zegary pokazują dwa razy dziennie właściwą godzinę. - tak pisał Stephen King w znanej wszystkim książce pod tytułem "Zielona Mila". Tym właśnie jesteśmy? Zepsutymi zegarami? Codziennie na ulicy mijamy osoby, które zostały w pewien sposób uszkodzone - nie funkcjonują już prawidłowo. Czasem urazy zatrzymują się na płaszczyźnie fizycznej, czasem zepsucie sięga dużo głębiej. Niekiedy nie działamy dobrze na żadnym polu i wydawałoby się, że wtedy nie ma już dla nas ratunku. Pewnego dnia dochodzi do spotkania dwóch osób, na pozór zupełnie różnych, mających za sobą inne przeżycia. Łączy ich jedna cecha - samotność. Samotność, którą próbują przezwyciężyć. Trzeba jednak pamiętać, że próba wyjścia z mroku często kończy się upadkiem bardziej bolesnym, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić...

Od autorki: 

Głupie fan fiction. Czy można być od tego uzależnionym? Kiedy wreszcie napiszę coś na poważnie? Z drugiej strony... idąc tropem Cassie Clare czy Becki Fitzpatric, może zarobię na tym marne grosze (pieprzony brak umysłu ścisłego). Na opowiadanie naszło mnie jakiś rok temu, wtedy też zaczęłam je pisać. Po trzech rozdziałach mój słomiany zapał do wszystkiego dał o sobie znać, co skończyło się całkowitym brakiem chęci pisania i zawieszeniem konta na wattpadzie. Teraz po dziesięciu miesiącach wracam z twardym postanowieniem dotrwania do epilogu. Jeśli złamię słowo i przerwę znowu po kilku rozdziałach... Czy ktoś bawi się w płatnego mordercę?

Opowiadanie w całości dedykowane mojej cudownej Julii, aka himynameisjam, stalkujcie ją tutaj i tutaj, bo cierpi na brak przyjaciół i przewlekły nastrój nieprzysiadalny!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz